O biegu

Uwaga: przedsprzedaż pakietów pierwsze 100 osób maksymalnie do 15 stycznia Pakiet startowy tylko 59 zł !!!

Już 20 Kwietnia 2019 roku w Wielką Sobotę odbędzie się druga edycja Półmaraton Wielkanocny w Kamieńsku.

Półmaraton Wielkanocny to bieg na dystansie 24 kilometrów, z przewyższeniem 260 m i jest to Górski półmaraton w centralnej Polsce. Biegnie po drogach Gminy Kamieńsk i malowniczej Góry Kamieńsk usypywanej w latach 1977-1993, która jest najwyższym wzniesieniem w centralnej Polsce: wysokość względna 193 m, a jej powierzchnia ma 1480 ha

W biegu Półmaraton Wielkanocny mogą wziąć udział wszyscy pełnoletni biegacze. Oprócz klasyfikacji ogólnej (z podziałem na płeć i kategorie wiekowe), będzie prowadzona klasyfikacja kategorii drużynowych. W tym roku dodatkowo będzie kategoria Straży Pożarnej oraz Policji. W tym roku będą biegi dla najmłodszych na 100, 400 i 800 m (więcej info w regulaminie)

Wszyscy Uczestnicy otrzymują pakiet startowy, a ci, którzy ukończą Bieg – wyjątkowy pamiątkowy medal. Po przybiegnięciu na metę będzie czekał na zawodników posiłek regeneracyjny (żur świąteczny). Punkty z wodą na trasie biegu znajdować się będą co ok. 5-6 km. Dodatkowo na jednym punkcie będzie Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają pamiątkowe statuetki.

Start i Meta zawodów znajdować się będzie na stadionie im. mjr Antoniego Maszewskiego – ul. Sportowa 3 w Kamieńsku

W tym roku motywem przewodnim będzie kurczak świąteczny i pojawi się on też na medalu i gadżecie, który będzie w pakiecie, a jaki to gadżet podamy 10 stycznia.

Pomysłodawcą i organizatorem biegu jest Jarosław Brzozowski amator biegania, maratończyk i ultramaratończyk, trener, motywator, coach. Organizator biegów w Kamieńsku i okolicach. Stworzył i koordynował projekt pokonacsiebie.org.pl, inicjator i jeden z założycieli stowarzyszenia Aktywni Kamieńsk. W ostatnim czasie organizował wydarzenie Setka Na Stulecie oraz koordynował bieg Szansa na 5 w Radomsku.

Back To Top